خانه / روش ها / ویدیوی آموزشی رویای شفاف (تهیه شده توسط سایت راستمرد)

ویدیوی آموزشی رویای شفاف (تهیه شده توسط سایت راستمرد)

ویدیویی که در ادامه ملاحظه می کنید با نام “راهنمای جامع رویابینی شفاف” از وبسایت راستمرد است. برای خواندن یا شنیدن فایل ها و مطالب دیگر در رابطه با موضوعات مراقبه و خودهیپنوتیزم به سایت راستمرد به ویژه بخش فایل های شنیداری سر بزنید.

پیش از دیدن ویدیو، به نکات زیر توجه کنید:

منظور از رویای شفاف در این ویدیو همان خواب روشن است. اگر چه بین این دو اصطلاح تفاوت های ظریفی وجود دارد. درباره تعریف دقیق خواب روشن و رویای شفاف از نظر دو تن از پیشگامان این عرصه به مطلب زیر مراجعه نمایید: نگاه دانشمندان به خواب روشن.

منظور از “شروع رویابینی از بیداری”، همان چیزی ست که در وبگاه خواب روشن با اصطلاح روش های هوشیارآغاز از آن نام برده ایم. برای اطلاعات بیشتر درباره دسته بندی روش ها و تکنیک های خواب روشن به به این مطلب مراجعه کنید: شگردهای خواب روشن.

“بیداری از خواب در نیمه شب” در سایت خواب روشن با اصطلاح بازخوابی یاد شده است. برای اطلاعات بیشتر به این مطلب مراجعه نمایید: تکنیک کمکی بازخوابی.

همچنین در ویدیو از “تکنیک تشویق بدن به طولانی کردن خواب رم” نام برده شده که در جزوه های آموزشی و در سایت خواب روشن از این مورد با عنوان پس جهش خواب رم  یا تشدید خواب رم یاد کرده ایم. اطلاعات بیشتر را از اینجا بخوانید: روش تشدید خواب رم.

یکی از روش های توضیح داده شده در این ویدیوی آموزشی  “روش تمرکز روی انگشتان” است که در سایت خواب روشن با عنوان روش پیانو توضیح داده شده است. توضیحات بیشتر: روش دو انگشتی یا پیانو.

در ویدیوی آموزشی سایت راستمرد از اصطلاح باینورال بیتس نام برده شده که این اصطلاح را در سایت خواب روشن با عنوان نواهای دو گوشی ترجمه کرده ایم. اطلاعات بیشتر را در دو مطلب زیر بخوانید: ابزاهای خواب روشن   و   بازدهی ابزارها و نرم افزارهای خواب روشن.

ویدیوی آموزشی رویای شفاف :

 

همچنین ببینید

شگرد نماد

این روشی خواب آغاز است. شگردهای خواب آغاز برای کسانی طراحی شده اند که یا …

شگرد میلام یا یوگای نور روشن بخش دوم

شگرد میلام از پنج گام تشکیل شده. گام اول را در طول روز و چهار …

شگرد میلام یا یوگای نور روشن بخش نخست

دالایی لاما یک زمانی گفته بود: دو روز در سال هست که آدم هیچ کاری …

۲ دیدگاه

  1. بسیار ممنون از زحماتتان.

  1. بازتاب ها: راستمرد

پاسخی بگذارید

error: