خانه / روش ها / تکنیک کمکی باز خوابی
 • تکنیک کمکی باز خوابی

  باز خوابی به دسته تکنیک های حمایت کننده تعلق دارد. این تکنیک ها مستقیما به خواب روشن منجر نمی شوند اما اگر با هریک از چهار دسته تکنیک های دیگر ترکیب شوند احتمال خودآگاهی در خواب را چند برابر می کنند.

 • ده فرمان خواب روشن

  پاول تولای یکی از پیشگامان خواب روشن است و به آن دسته از رویابین هایی تعلق دارد که پدیده خواب روشن و برون فکنی را به آزمایشگاه های خواب آورده و مورد تجزیه و تحلیل علمی قرار دادند. او با ارائه مقاله های متعدد علمی دانشمندان را با این پدیده آشنا کرد.

 • روش پس خواب و بختک ارادی

  تکنیک پس خواب و بختک ارادی یکی از بهترین و سریع ترین تکنیک ها برای تجربه خواب روشن است. منظور از اصطلاح پس خواب دقیقا لحظه ای ست که از خواب بیدار می شوید و چشم هایتان هنوز بسته است.

 • روش مصور سازی

  رویابین ها از روش مصور سازی استفاده می کنند تا قبل از خواب مستقیما به رویا وارد شوند و آگاهانه خواب ببینند. روش مصور سازی از سری روش های هوشیار آغاز است. در این دسته از روش ها خودآگاهی بیدار می ماند و بدن به خواب می رود. نتیجه آن دیدن خواب روشن است.

 • توانایی یاد آوری خواب ها

  زن ها بیشتر از مردها و دختر ها بیشتر از پسرها خواب هایشان را به یاد می آورند. اگر دقت کرده باشید یکی از موضوعاتی که زن ها معمولا درباره آن صحبت می کنند خوابی ست که دیشب دیده اند. چرا در جریان خواب روشن روند یاد آوری خواب ها بسیار مهم است؟

تکنیک کمکی باز خوابی

باز خوابی به دسته تکنیک های حمایت کننده تعلق دارد. این تکنیک ها مستقیما به خواب روشن منجر نمی شوند اما اگر با هریک از چهار دسته تکنیک های دیگر ترکیب شوند احتمال خودآگاهی در خواب را چند برابر می کنند.

منظور از بازخوابی این است که تمرین کننده بخوابد، بیدار شود و دوباره بخوابد. این تکنیک موجب وقفه و شکستگی در خواب شبانه می شود. بنابراین برای دانش آموزان و صبح کاران چندان مناسب نیست. اما در روزهای تعطیل و آخر هفته می  شود آن را مورد استفاده قرار داد.

جزییات تکنیک:

قدم اول: برای بازخوابی احتیاج به ساعت یا تلفن زنگ دار دارید. زنگ ساعت را طوری تنظیم کنید که بعد از پنج یا شش ساعت از شروع خواب به صدا در آید.

قدم دوم: پانزده دقیقه تا یک ساعت بیدار بمانید.

قدم سوم: دوباره بخوابید و به هر روشی که می دانید برای خواب روشن تمرین کنید.    khaab24

پنج یا شش ساعتی که برای خواب در نظر گرفته شده با فهم چرخه خواب در ارتباط است. بیشترین و روشن ترین خواب ها در مرحله رم اتفاق می افتند و هر چه به اواخر خواب نزدیک تر می شویم مدت خواب رم بیشتر می شود. در اوایل سحر مدت خواب رم حدودا تا یک ساعت هم می رسد. با بیدار شدن چرخه خواب شکسته می شود و با دوباره خوابی احتمال اینکه با شدت بیشتری از سر گرفته شود هست.

در موقع بیداری باید تعادل ظریفی را نگه داشت. از انجام کارهایی که خواب زده تان می کند یا انجام کارهایی که خواب آلودتان می کند حتی الامکان اجتناب کنید. بیشتر تمرین کننده ها این مدت  پانزده دقیقه تا یک ساعت را به مطالعه درباره خواب روشن اختصاص می دهند. اگر زیاده از حد بیدار شوید دیگر نمی توانید بخوابید و اگر از بستر بیرون نیایید به احتمال زیاد بعد از چند دقیقه دوباره خواهید خوابید. بنابراین نگه داشتن تعادل مهم است.

احتمال اینکه در قدم سوم مستقیما وارد مرحله رم شوید بسیار زیاد است. بنابراین تکنیکی که ذهن شما را هوشیار نگه دارد یا به مجرد ورود به مرحله رم و آغاز رویا شما را آگاه کند لازم است. تکنیک های هوشیار آغاز یا خواب آغاز را از بخش روش های خواب روشن پیدا کنید.

همچنین ببینید

شگرد نماد

این روشی خواب آغاز است. شگردهای خواب آغاز برای کسانی طراحی شده اند که یا …

ویدیوی آموزشی رویای شفاف (تهیه شده توسط سایت راستمرد)

ویدیویی که در ادامه ملاحظه می کنید با نام “راهنمای جامع رویابینی شفاف” از وبسایت …

شگرد میلام یا یوگای نور روشن بخش دوم

شگرد میلام از پنج گام تشکیل شده. گام اول را در طول روز و چهار …

error: