خانه / روش ها / شگرد مناسب برای من
 • روش پرماس برای برونفکنی

  منظور از دریافت پرماسی، حس اجزای بدن یا آگاه شدن به اجزای بدن یا نگه داشتن هوشیاری روی اجزای بدن است. هر چه دریافت پرماسی شما قوی تر باشد، می توانید جزییات بیشتری از بدن خود را حس کنید

 • سفر روح چیست

  سفر روح اصطلاحی مبهم، چند پهلو و غیر عملی ست. این اصطلاح و اصطلاحات مشابه کاربرد علمی ندارند و چیزی به دانش شما اضافه نمی کنند. مگر اینکه دقیقا تعریف شوند به طوری که شما منظور گوینده از این واژه را روشن و بدون ابهام درک کنید.

 • شگرد مناسب برای من

  نوآموزی که مطالب نظری و تئوری خواب روشن را خوانده و به بخش عملی آن وارد می شود، اول از همه با این دشواره روبرو می شود که از کدام شگرد شروع کند؟

 • نگاره های آرمیتی

  نگاره های آرمیتی تصاویری هستند که پیش از خواب یا بلافاصله بعد از بیداری در زمینه ی سیاه چشم های بسته ظاهر می شوند.

 • ابزارهای خواب روشن

  ابزارهای رویابینی به آن دسته از دستگاههای مکانیکی یا الکترونیکی گفته می شود که برای تقویت توانایی ورود به خواب روشن به کار گرفته می شوند.

 • بازدهی نرم افزارها و ابزارهای خواب روشن

  پرسش اصلی اینجاست که این دستگاهها و نرم افزارها تا چه اندازه برای پدید آوردن خواب روشن یا احساس خروج از جسم کارآیی دارند؟

شگرد مناسب برای من

فایل پی دی اف این نوشته: شگرد مناسب برای من

شگردهای بسیار زیادی برای دستیابی به خواب روشن ساخته شده اند. کسانی که نخستین بار با این پدیده روبرو شده و می خواهند آن را تجربه کنند، چاره ای ندارند جز اینکه کتاب های گوناگون، مقاله ها و مطالب انجمن های اینترنتی را با ژرف نگری و درنگ بخوانند. در جریان جستجو ممکن است با صدها شگرد روبرو شوید که هر یک به ادعای نویسنده اش بهترین و برترین شگرد است.

نوآموزی که مطالب نظری و تئوری خواب روشن را خوانده و به بخش عملی آن وارد می شود، اول از همه با این دشواره روبرو می شود که از کدام شگرد شروع کند؟

جواب به این پرسش بستگی به شرایط و نوع زندگی شما دارد:    fdgdaf

اگر ازدواج کرده و زندگی مشترک دارید یا با کس یا کسان دیگر در یک اتاق می خوابید شگردهای بازخوابی ممکن است برای شما مناسب نباشند. منظور از شگردهای بازخوابی، مجموعه ای از تکنیک های خواب روشن هستند که برای اجرای آنها باید نیمه شب از خواب برخاسته و بعد از چند دقیقه تا حداکثر یک ساعت (بسته به تکنیک مورد نظر) دوباره بخوابید. همچنین شگردهایی که برای اجرای آنها باید از زنگ ساعت یا موبایل استفاده کنید ممکن است برای دیگران ایجاد مزاحمت نمایند. در این موارد چاره این است که در صورت امکان هر از گاهی شب را به تنهایی به سر آورید که البته زیاد توصیه نمی شود. چاره دیگر استفاده از نگهبان خواب است که در چنین موقعیت هایی بسیار به کارتان خواهد آمد. منظور از نگهبان خواب، توانایی بیدار شدن بدون استفاده از زنگ ساعت یا بدون کمک دیگران است.

اگر با دیگران در یک اتاق می خوابید و می خواهید بدون ایجاد مزاحمت از شگردهای بازخوابی استفاده نمایید، آن دسته از شگردها را که برای اجرای آنها نیازی به بیرون آمدن از بستر نیست انتخاب نمایید.

به نظر می رسد بهترین شگردها برای نوآموزان متاهل یا کسانی که تنها نمی خوابند، پاره ای از شگردهای خواب آغاز باشند. شگردها یا روش های خواب آغاز به آن دسته از روش ها گفته می شوند که با اجرای آنها رویابین در هنگام خواب دیدن هوشیار می شود و می فهمد که دارد خواب می بیند. اجرای ده فرمان خواب روشن، ارزیابی واقعیت در طول روز، پرداختن به اندیشه پرسش گر،  بسیار به کار چنین نوآموزانی خواهد آمد. dfgsd

اگر دانش آموز یا شاغل و صبح کار هستید، شگردهایی که صبح ها پس از بیداری انجام می شوند، ممکن است شروع روز را برای شما دشوار کنند. شاید بخواهید حتما این شگردها را انجام دهید، در این صورت برای اینکه به موقع بیدار شوید، از ساعت زنگ دار استفاده کنید یا به کسی بسپارید تا سر وقت بیدارتان کند. راه حل بهتر اینست که چنین شگردهایی را روزهای تعطیل انجام دهید.

از دگرگون کردن یا ترکیب تکنیک های گوناگون نهراسید. هر شگرد که به نظرتان جالب یا کارامد است، نخست به دقت و با حوصله کامل آن را بخوانید و نکات کلیدی را بیرون آورید. سپس با حفظ این نکات کلیدی، در صورت نیاز آن را به گونه ای که با شرایط زندگیتان جور شود، تغییر دهید یا با یک یا چند شگرد دیگر در هم بیامیزید.

همچنین ببینید

شگرد نماد

این روشی خواب آغاز است. شگردهای خواب آغاز برای کسانی طراحی شده اند که یا …

ویدیوی آموزشی رویای شفاف (تهیه شده توسط سایت راستمرد)

ویدیویی که در ادامه ملاحظه می کنید با نام “راهنمای جامع رویابینی شفاف” از وبسایت …

شگرد میلام یا یوگای نور روشن بخش دوم

شگرد میلام از پنج گام تشکیل شده. گام اول را در طول روز و چهار …

یک دیدگاه

 1. بسیار جالب و کارآمد .
  من خیلی وقته دارم شگرد هارو تمرین میکنم اما تا الآن نتیجه ندارم .

پاسخی بگذارید

error: