خانه / روش ها / روش بازخوابی با تنفس سریع
 • دو روش ساده برای خلسه عمیق

  تن آرامی یا ریلکس کردن بدن، پیش‌ شرط موفقیت در کارهایی ست که خلاقیت شما را به مبارزه می طلبند. کارهایی مثل خلق آثار هنری، آماده شدن برای مسابقات ورزشی حرفه‌ای، یافتن راه حل‌های جدید برای مشکلات قدیمی و مدیریت.

 • یک روش تهاجمی برای خواب روشن

  روش تهاجمی به دسته روش‌های هوشیار آغاز تعلق دارد. منظور از روش‌های هوشیار آغاز دسته‌ای از تکنیک ها هستند که در آن‌ها فرد سعی می‌کند بدون اینکه بخوابد، مستقیماً هوشیاری خود را از بیداری به خواب روشن هدایت کند.

 • روش بازخوابی با تنفس

  روش بازخوابی با تنفس سریع مخصوص کسانی هست که دانش آموز یا صبح کار هستند و در عین حال می‌خواهند از روش های مرتبط با بازخوابی استفاده کنند.

 • تشدید خواب رم

  در هر خواب شبانه تقریباً بیست درصد زمان خواب به خواب رم اختصاص دارد. اگر شما حدوداً هشت ساعت بخوابید، مجموع زمان خواب رم در این هست ساعت حدوداً دو ساعت و نیم خواهد بود.

 • روش زنگ

  روش زنگ در دسته بندی روش های خواب روشن، به دسته چهارم یا روش های مشترک تعلق دارد. با این روش هم می توان خواب های روشنِ خواب آغاز را ایجاد کرد و هم خواب های روشنِ هوشیار آغاز. روش های هوشیار آغاز غالبا به پدیده ی خروج از جسم منتهی می شوند.

 • اجرای تمرینات ورزشی در خواب

  ورزشکارانی که موفق می شوند علاوه بر بیداری در حالت خواب روشن به اجرای تمرینات ورزشی مبادرت ورزند، به طور محسوسی بازدهی بالاتری دارند: در خواب می توان مهارت های حرکتی را توسعه داد و تصحیح و تکمیل کرد.

روش بازخوابی با تنفس سریع

برای اجرای این تکنیک باید قادر باشید بعد از چهار و نیم تا پنج ساعت خوابیدن، بیدار شوید. خیلی از تمرین کننده ها دوست ندارند برای بیداری از ساعت زنگ دار استفاده کنند چون نمی‌خواهند برای اعضای خانه‌ شان مزاحمت ایجاد کنند. در این صورت می‌توانید ابتدا بر فن استفاده از نگهبان خواب مسلط شوید. با یاد گرفتن این فن می‌توانید هر ساعتی که بخواهید – بدون استفاده از زنگ ساعت یا موبایل بیدار شوید. توضیحات تکمیلی را اینجا بخوانید.

روش بازخوابی با تنفس سریع مخصوص کسانی هست که دانش آموز یا صبح کار هستند و در عین حال می‌خواهند از روش های مرتبط با بازخوابی استفاده کنند. منظور از بازخوابی، خوابیدن بیدار شدن و دوباره خوابیدن است. در تکنیک های کلاسیک، بیداری بین دو خواب باید حدودا سی دقیقه تا یک ساعت یا شاید بیشتر طول بکشد. به همین خاطر این تکنیک ها با وقفه‌ای که در خواب شبانه ایجاد می‌کنند شاید برای کسانی که صبح سر ساعت معینی باید از خواب بیدار شوند مناسب نباشند.

در روش بازخوابی با تنفس سریع، بیداری بین دو خواب حدوداً ده دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

جزییات این روش:

قدم اول: برنامه تان را طوری تنظیم کنید که بعد از چهار ساعت و نیم تا پنج ساعت بیدار شوید. در چنین حالتی رؤیاها زیاد و با کیفیت بالا هستند. وقتی که بیدار می‌شوید بدن و ذهن شما دوست دارد رویاهایش را دنبال کند.  asdf

قدم دوم: به محض اینکه بیدار شدید با سرعت بالا شروع کنید به نفس کشیدن. مثل وقتی که در حال دویدن هستید. تنفس ها باید سطحی و سریع باشند. بعد از سی ثانیه دوباره به تنفس عادی خود برگردید. در این مرحله ذهن کاملاً بیدار می‌شود اما بدن هنوز خسته و خواب آلود است. ممکن است بخواهید بلند شوید اما برای اجرای صحیح تکنیک، بهتر است که در بستر بمانید.

قدم سوم: با اجرای تکنیک ساده زیر دوباره و در عرض مدت کوتاهی ذهن شما آرام می شود: چشم‌ها را ببندید آرام و شمرده از یک تا پنج بشمارید و چشم‌ها را در یک چشم به هم زدن باز و بسته کنید. دوباره از یک تا پنج بشمارید و چشم‌ها را سریع و در یک چشم به هم زدن باز و بسته کنید. این عمل را ادامه دهید. بعد از سه یا چهار دقیقه پلک‌ها سنگین می‌شوند و آرامش مطبوعی بدن را فرا می گیرد.

قدم چهارم: در این مرحله در آستانه خوابیدن هستید. و در صورتی که خود را به حس شناور شدن بسپارید، به سرعت فلج خواب را تجربه خواهید کرد. اگر تا حالا حس شناور شدن در هوا را تجربه نکرده‌اید به همان حسی که بدن در زیر آب دارد فکر کنید.

به یک چنین فلج خواب، فلج خواب آگاهانه یا بختک اختیاری می‌گویند. یعنی شما آگاهانه برای رسیدن به آن تلاش کرده اید. فلج خواب آگاهانه در اکثر موارد به طور خودکار منجر به پدیده خروج از جسم می شود.

همچنین ببینید

شگرد نماد

این روشی خواب آغاز است. شگردهای خواب آغاز برای کسانی طراحی شده اند که یا …

ویدیوی آموزشی رویای شفاف (تهیه شده توسط سایت راستمرد)

ویدیویی که در ادامه ملاحظه می کنید با نام “راهنمای جامع رویابینی شفاف” از وبسایت …

شگرد میلام یا یوگای نور روشن بخش دوم

شگرد میلام از پنج گام تشکیل شده. گام اول را در طول روز و چهار …

۷ دیدگاه

 1. چه مدت طول میکشه تابااین روش خواب روشن ببینیم؟؟؟
  ودرضمن سایتتون عالیه

  • عبدالحسین دهقانی

   سلام. اینکه چه مدت طول بکشد، بستگی به عوامل مختلفی دارد. (مثل سن، مشغولیت های زندگی، نوع نگرش و جهان بینی شما). اگر تکنیک ارزیابی واقعیت را هم در کنار این تکنیک انجام دهید و هر روز هر دو را تمرین کنید، حداقل بعد از دوهفته یا کمتر و حداکثر بعد از دو ماه نتیجه می گیرید.

 2. من ۱۴سالمه آیا میتونم رویا ببینم؟

 3. سلام، واقعا سایت معرکه ای دارید
  سوال داشتم ، من تمرینات برون فکنی رو چندین بار انجام دادم ، دوتا حس متفاوت رو تجربه کردم که میخوام بدونم چی هستن ، اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
  ۱- من وقتی چشمام رو میبندم و قراره رو یه عملی تمرکز کنم بعد حدود ۴۰ ثانیه یه احساس معلق شدن در هوا رو تجربه میکنم ، دقیقا انگار که توی گهواره خوابیدم ولی به جا چپ و راست رفتن ، دارم سمت جلو و عقب تاب میخورم ، این همون حس شناور شدنه؟! یا چیز دیگه ایه؟ بیشتر مواقع هم تجربه اش میکنم (تقریبا همیشه)

  ۲- اینو فقط یک بار تجربه کردم ، هنگام انجام تمرین احساس کردم بدنم شدیدن داره گرم میشه کل بدنم داغ شد و از ترس چشامو باز کردم ، اینم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

  سپاس.

  • سلام.
   مورد اول: خیر. این حس شناور شدن نیست.
   مورد دوم: گرم شدن بدن ممکن است دلایل زیاد داشته باشد. مثلا فکر کردن به مسائل مختلف، تجسم کردن یک تصویر یا صحنه، گرم بودن هوا در موقع تمرین، یا… با دو خطی که توضیح داده اید نمی توان دقیقا علتش را مشخص کرد.

پاسخی بگذارید

error: