خانه / روش ها / دو روش بسیار ساده برای خلسه عمیق
 • دو روش ساده برای خلسه عمیق

  تن آرامی یا ریلکس کردن بدن، پیش‌ شرط موفقیت در کارهایی ست که خلاقیت شما را به مبارزه می طلبند. کارهایی مثل خلق آثار هنری، آماده شدن برای مسابقات ورزشی حرفه‌ای، یافتن راه حل‌های جدید برای مشکلات قدیمی و مدیریت.

 • یک روش تهاجمی برای خواب روشن

  روش تهاجمی به دسته روش‌های هوشیار آغاز تعلق دارد. منظور از روش‌های هوشیار آغاز دسته‌ای از تکنیک ها هستند که در آن‌ها فرد سعی می‌کند بدون اینکه بخوابد، مستقیماً هوشیاری خود را از بیداری به خواب روشن هدایت کند.

 • روش بازخوابی با تنفس

  روش بازخوابی با تنفس سریع مخصوص کسانی هست که دانش آموز یا صبح کار هستند و در عین حال می‌خواهند از روش های مرتبط با بازخوابی استفاده کنند.

 • تشدید خواب رم

  در هر خواب شبانه تقریباً بیست درصد زمان خواب به خواب رم اختصاص دارد. اگر شما حدوداً هشت ساعت بخوابید، مجموع زمان خواب رم در این هست ساعت حدوداً دو ساعت و نیم خواهد بود.

 • روش زنگ

  روش زنگ در دسته بندی روش های خواب روشن، به دسته چهارم یا روش های مشترک تعلق دارد. با این روش هم می توان خواب های روشنِ خواب آغاز را ایجاد کرد و هم خواب های روشنِ هوشیار آغاز. روش های هوشیار آغاز غالبا به پدیده ی خروج از جسم منتهی می شوند.

 • اجرای تمرینات ورزشی در خواب

  ورزشکارانی که موفق می شوند علاوه بر بیداری در حالت خواب روشن به اجرای تمرینات ورزشی مبادرت ورزند، به طور محسوسی بازدهی بالاتری دارند: در خواب می توان مهارت های حرکتی را توسعه داد و تصحیح و تکمیل کرد.

دو روش بسیار ساده برای خلسه عمیق

تن آرامی یا ریلکس کردن بدن، پیش‌ شرط موفقیت در کارهایی ست که خلاقیت شما را به مبارزه می طلبند. کارهایی مثل خلق آثار هنری، آماده شدن برای مسابقات ورزشی حرفه‌ای، یافتن راه حل‌های جدید برای مشکلات قدیمی و مدیریت.

تن آرامی برای مراقبه و مدیتیشن و همینطور تمرینات برونفکنی و خواب روشن هم بسیار به کار می آید.

اما تن آرامی چیست و چطور می‌شود آن را ایجاد کرد؟ بسیاری از نوآموزانِ خواب روشن از عدم آرامش لازم در موقع اجرای تکنیک ها شکایت دارند. این ناآرامی یکی از عوامل عدم موفقیت در نتیجه‌گیری از تکنیک های خواب روشن و برون فکنی ست.

تن آرامی، روش آرام سازی عضلات بدن و بیرون بردن فشار از آنهاست. هر چقدر که بدن آرام‌تر و عضلات وانهاده تر باشند، ذهن نیز آرام‌تر و آسوده تر خواهد بود. هر فکر یا هر تنشی عضلات را منقبض می‌کند و اگر فرد بتواند عضلات منقبض شده را شل و رها نماید، آن فکر یا تنش نیز در اندک مدتی رفع می شود. این به ویژه برای مواقعی که تکنیک های هوشیار آغاز را انجام می‌دهید حائز اهمیت است.

برای تن آرامی روش‌های بسیار مختلفی ابداع شده که در شکل کلاسیک آن به سه دسته روش‌های بعد از انقباض عضلات، روش‌های بدون انقباض عضلات و روش‌های تجسمی تقسیم‌بندی شده اند.   adf

اینجا می‌خواهیم دو روش بسیار ساده را که مربوط به دوره های آموزشی خودهیپنوتیزم است برایتان توضیح دهیم که انجام هر یک از آن‌ها در عرض چند دقیقه شما را به خلسه عمیق می رساند:

روش اول: ابتدا در جایی بنشینید یا دراز بکشید. چشم‌هایتان را ببندید. تصور کنید پلک‌های هر دو چشمتان چنان سنگین شده‌اند که به سختی قادر به باز کردن چشمتان خواهید بود. بعد از چند ثانیه چشم‌ها را باز کنید اما نه یک دفعه. باز کردن چشم‌ها باید در نهایت آهستگی انجام بگیرد طوری که انگار نیروی محکمی چنان پلک‌های شما را گرفته که به زحمت می‌توانید آن‌ها را حرکت دهید.

بعد از اینکه چشم‌ها را با نهایت آهستگی و زحمت باز کردید، آن‌ها را بدون فشار ببندید و از نو تصور کنید که پلک هایتان چنان سنگین شده‌اند که قادر به حرکت دادنشان نیستید. اینبار سعی کنید با بالا بردن ابروها چشم‌هایتان را باز کنید اما این کار باید بسیار آهسته و به زحمت انجام بگیرد. طوری که انگار نیرویی مانع از باز کردن پلک‌ها می شود.

معمولاً سه یا چهار بار که این پروسه را تکرار کنید، چشم‌هایتان چنان خسته می‌شوند که دیگر قادر به باز کردنشان نیستید. خستگی چشم‌ها سیگنالی ست برای مغز که فرمان تن آرامی را به تمام عضلات صادر کند. چون معمولاً چشم‌ها فقط موقعی خسته می‌شوند که فرد احتیاج به خواب دارد و موقع خواب بیشتر عضلات بدن وانهاده و ریلکس هستند.

در صورتی که تمرین را درست انجام دهید طی یک تا دو دقیقه به خلسه و تن آرامی ملایم و مطبوعی وارد می شوید. بعد از مدتی تمرین در همین یکی دو دقیقه خلسه بسیار عمیقی را تجربه خواهید کرد.

روش دوم: نخست در جایی بنشینید یا دراز بکشید. چشم‌ها را ببندید و حدودا سی ثانیه صبر کنید تا جسم و ذهنتان کمی آرام بگیرد. سپس، از یک تا پنج بشمارید و چشم‌ها را در حد یک چشم به هم زدن باز و بسته کنید. دوباره از یک تا پنج بشمارید و چشم‌ها را به سرعت یک چشم به هم زدن باز و بسته کنید. و این کار را مرتب تکرار کنید. بعد از حدود یک تا دو دقیقه چشم‌ها بسیار خسته می‌شوند طوری که قادر به باز کردن آن‌ها نخواهید بود.

چند روز که تمرین کنید، در همین مدت کوتاه بدن و عضلات کاملاً وانهاده و آرام می‌شوند طوری که طی دو تا سه دقیقه به خلسه ای عمیق وارد خواهید شد.

این دو روش را می‌توانید به عنوان تمرین کمکی در ابتدای هر یک از تکنیک های خواب روشن اجرا کرده و میزان موفقیتتان را بالا ببرید.

همچنین ببینید

شگرد نماد

این روشی خواب آغاز است. شگردهای خواب آغاز برای کسانی طراحی شده اند که یا …

ویدیوی آموزشی رویای شفاف (تهیه شده توسط سایت راستمرد)

ویدیویی که در ادامه ملاحظه می کنید با نام “راهنمای جامع رویابینی شفاف” از وبسایت …

شگرد میلام یا یوگای نور روشن بخش دوم

شگرد میلام از پنج گام تشکیل شده. گام اول را در طول روز و چهار …

۹ دیدگاه

 1. تشکرمیکنم از شما بابت قرار دادن این مطلب مفید 🙂

 2. تشکر عالی بود

 3. سلام.می خواستم بپرسم ترنس و خلسه تفاوت دارن؟

  • اره تا جایی که میدونم ترانس حرکاتی فیزیکی مثل رقص های خاص و ضربهای کوبشی خاص و تنفس با ریتم صحیح و حرکات خاصیه که معمولا شمن ها انجام میدن که به حالات والای روحی و روانی میرسن به این وسیله…خلسه هم ی حالت روحی و روانیه که سطح خود آگاهی در اون زیاده….تا اونجایی که میدونم ی همچین چیزیه ولی خلسه رو چون خودم خیلی سطوح خیلی عمیقشو وارد نشدم نمیتونم توضیح دقیقی دربارش بدم که چگونه فرآیندی هس

 4. در لغت بله اما در عمل خیر

 5. من از روشراول استفاده کردم هول و هوش ۱ دقیق که گذشت صداهایی شبیه وز وز اومد تو گوشم بدنم داشدبیحسدگیشد چشمامو وا کردم

 6. محمد ایمان توفیقی

  سلام آیا با صندلی ماساژور هوشمند می توان خود را برای برون فکنی آماده کرد ؟

 1. بازتاب ها: Tracy Glastrong

پاسخی بگذارید

error: