خانه / آرمیتی / افکار دوقلو
 • دو روش بسیار ساده برای خلسه عمیق

  تن آرامی یا ریلکس کردن بدن، پیش‌ شرط موفقیت در کارهایی ست که خلاقیت شما را به مبارزه می طلبند. کارهایی مثل خلق آثار هنری، آماده شدن برای مسابقات ورزشی حرفه‌ای، یافتن راه حل‌های جدید برای مشکلات قدیمی و مدیریت.

 • افکار دوقلو

  این مراقبه‌ای بسیار مؤثر است که به مرور زمان فکر شما را خاموش، ذهنتان را آرام و شما را خودآگاه می سازد. آرامش ذهنی، تمرکز فکر و خودآگاهی سه فاکتور مهمی هستند که میزان پیشرفت در تمرین‌های برونفکنی و خواب شفاف را معین می کنند.

 • آرمیتی چیست؟

  آرمیتی در جهان بینی سیمرغی که قدیمی ترین جهان بینی ایرانی ست یکی از سه زنخدای اصلی ست که جهان از ترکیب آن سه می زاید و می روید. در جهان بینی سیمرغی به آفرینش و آفرینندگی آنطور که در دین زرتشت و ادیان ابراهیمی می شناسیم، اعتقاد ندارند.

 • تنفس پنج ده

  اجرای این تکنیک بدون هوشیاری و تمرکز کامل ممکن نیست. بنابراین انجام آن تمرکز شما را به شدت بالا می برد. در صورتی که بتوانید مدت معینی روی یک موضوع تمرکز کنید، آرمیتی را تجربه خواهید کرد

 • تنفس آفتاب مهتاب

  خاستگاه تنفس آفتاب مهتاب شرق دور است و به ویژه در نوشته های هندی، تبتی و بودایی شکل های مختلفی از این تمرین را می توان یافت.

افکار دوقلو

این مراقبه‌ای بسیار مؤثر است که به مرور زمان فکر شما را خاموش، ذهنتان را آرام و شما را خودآگاه می سازد. آرامش ذهنی، تمرکز فکر و خودآگاهی سه فاکتور مهمی هستند که میزان پیشرفت در تمرین‌های برونفکنی و خواب شفاف را معین می کنند.

در جایی خلوت بنشینید یا دراز بکشید و کمی خود را آرام کنید. سپس اولین فکری را که اتوماتیک به ذهنتان می‌آید فقط یک بار تکرار کنید. (آن فکر را دوباره فکر کنید). این همه ی تمرین است. مثالی می زنم: فرض کنیم اولین فکری که به ذهنتان می‌آید این است: باید به الف زنگ بزنم. همین را دوباره  تکرار کنید: باید به الف زنگ بزنم. و برای افکار بعدی هم به همین صورت ادامه دهید: شیر آب چکه می کند: شیر آب چکه می کند. احتمالاً واشرش خراب شده: احتمالاً واشرش خراب شده. باید تعمیرش کنم: باید تعمیرش کنم. چرا به چیز دیگه ای فکر نمی کنم: چرا به چیز دیگه ای فکر نمی کنم؟ خیلی خنده داره: خیلی خنده داره. اصلاً حوصله ندارم: اصلاً حوصله ندارم. چرا باید این تمرین را انجام بدم: چرا باید این تمرین را انجام بدم؟ آیا تمرین را درست انجام میدم: آیا تمرین را درست انجام می دم؟ من کی هستم: من کی هستم؟…. و به همین صورت ادامه دهید.

نکته اول:  عمداً نباید به چیزی فکر کنید. اگر عمداً  به چیزی فکر کردید لازم نیست آن را دوباره تکرار کنید. بلکه ولش کنید و منتظر شوید تا اولین فکر اتوماتیک به ذهنتان وارد شود. یعنی شما فقط افکاری را که اتوماتیک وارد ذهنتان می شوند دوباره تکرار می کنید.

نکته دوم: در مثال فوق مجبور شدم از جملات و کلمات استفاده کنم. اما فکر اتوماتیک ممکن است به صورت تصویر، جمله، یک دریافت درونی، صدای درونی یا عکس‌العمل به یک صدای بیرونی و غیره، هویدا شود. کار شما این است که دقیقاً به همان شکل، آن فکر اتوماتیک را تکرار asdaکنید.

نکته سوم: یک روند اتوماتیکِ درونی را فقط موقعی می‌توان تحت کنترل قرار داد و به آن مسلط شد که آن را آگاهانه و عمداً مورد دقت قرار داد. این تمرین موجب می‌شود که ثانیه های خودآگاهی در روند اتوماتیک آمد و شدِ افکار، دوباره و چندباره تجربه شوند.

همچنین ببینید

شگرد تنفسی روزآگاهی

فایل پی دی اف شگردهای بینایی و پَرماسی روزآگاهی و همینطور شگرد تنفسی که در …

شگرد بینایی روزآگاهی

فایل پی دی اف در شگرد بینایی روزآگاهی، تمرین کننده روزی یک ساعت به نوع …

تنفس آفتاب مهتاب

فایل پی دی اف: تنفس آفتاب مهتاب خاستگاه تنفس آفتاب مهتاب شرق دور است و به …

پاسخی بگذارید

error: