خانه / درباره خواب روشن / اشباح در خواب روشن (تَندارها)

اشباح در خواب روشن (تَندارها)

اشباح رویا (فایل پی دی اف)

اشباح خواب روشن باشنده هایی هستند که رویابین در رویای آگاهانه با آنها برخورد می کند. این اشباح یا باشنده ها همگی دارای جسم یا پیکر هستند. چنان که رویابین می تواند آنها را ببیند یا به آنها دست بزند.  از این رو آنها را تَندار (دارای تن) می نامیم.

تندارها ممکن است همیشه به شکل انسان نباشند اما ویژگی بنیادی آنها اینست که گویا دارای خودآگاهی هستند و می توانند با رویابین پیوند برقرار کرده با او حرف بزنند یا به پرسش های او جواب دهند. چنین باشنده ای شاید به شکل انسان، جانور، گیاه، یا حتی پیکری بی معنی ولی کرانمند باشد. drgsde

تندار با سیاهی یا بختک که فشار سینه ناشی از فلج خواب است فرق می کند. کسانی که بختک اختیاری را تجربه می کنند، به نظرشان می رسد که پیکری بر سینه آنها نشسته و گلویشان را فشار می دهد. این پندار ناشی از فلج خواب است و با اندکی کوشش می توان بر آن چیره شد. تندار پدیده ای جدا از بختک است و در تجربه خروج از بدن یا تجربه خواب روشن پیش می آید و چنان که گفته شد، باشنده ای خودآگاه است که ممکن است هر شکلی داشته باشد.

با تندار می توان پیوند برقرار کرد و با او وارد گفتگویی دو جانبه شد. هر چند چنین گفتگویی شاید با یک گفتگوی عادی همسان نباشد. تن صدای تندار بر خلاف آنچه که رویابین انتظار دارد، ممکن است به شکل فریاد یا جیغ یا نجوا باشد و شتاب سخن گفتن او ممکن است بسیار تند و غیرقابل فهم یا خیلی شمرده و خسته کننده باشد به طوری که حواس رویابین را پرت کند.

پژوهشگران خواب روشن بر این باورند که تندارها ویژگی های پنهان ضمیر ناخودآگاه خواب بیننده و بازتاب دهنده ی گوشه ای از شخصیت درونی او هستند. رازوران بر این باورند که برخی از تندارها ریشه در ضمیر ناخودآگاه نداشته و موجودیتی کاملا جداسر دارند. هر دو طرف بر این باورند که تندارها دارای خودآگاهی هستند و می توان با آنها پیوند برقرار کرد.

sdfsaتندارها باور نمی کنند که در رویای شما هستند. آنها معتقدند جهانی که در حال درک آن هستید، نه در خواب بلکه بی چون و چرا واقعی ست. اگر با یکی از تندارهای خواب روشن در این باره گفتگو کنید، او کوشش می کند به شما بقبولاند دارید واقعیتی دیگر  را تجربه می کنید و به هیچ وجه زندگی خود را غیرواقعی یا رویایی نمی داند.

اما چیزی که موجب می شود در واقعی بودن تندارها دودلی پیشه کرد اینست که جواب های آنها به پرسش های شما بسیار ابتدایی و ای بسا نادرست یا کودکانه است. هر چقدر که رویابین در خواب روشن مهارت بیشتری داشته باشد و بهتر بتواند رویای خود را کنترل کرده و خودآگاهی خود را ژرف کند؛ تندارهای رویا هم به همان نسبت زیرک تر، باهوش تر و دقیق تر می شوند. در این حالت جواب های آنها هم فرزانه تر و هدفمندتر است.

تندارهای تازنده (مهاجم)

چنان که گفته شد، تندارها دارای خودآگاهی هستند و مانند یک باشنده ی ناوابسته می توانند بیندیشند یا عمل کنند. به نظر می رسد که دامنه گسترده ای از آنها خواستار هیجان هستند و از ترساندن رویابین یا درگیر کردن او با صحنه های اکشن لذت می برند. از این رو همواره در خواب روشن با موقعیت هایی روبرو هستیم که در زندگی عادی به عنوان موقعیت های بیمناک می شناسیم.

برای دوری از چنین وضعیتی در رویای خودآگاهانه باید پیام دوستی و همیاری برای تندارها فرستاد. sadfas

رویابین هایی که نمی خواهند با تن دارهای تازنده پیوند داشته و همچنین از بدنهادی آنها در امان باشند، آنها را نادیده می گیرند.

راه دیگر مبارزه رو در رو و در هم کوبیدن تندار تازنده یا وادار کردن او به پذیرش برتری رویابین است. چنین مبارزه ای در بیشتر موارد به سود رویابین به پایان می رسد چون هدف تندار تازنده معطوف کردن توجه رویابین به خود است.

یک راه دیگر برای پایان دادن به یورش تندار تازنده، نگاه کردن به او و پرسش از اوست. رویابین سر راست به تندار تازنده نگاه می کند و از او انگیزه یورش را می پرسد یا به او پیشنهاد کمک می دهد.

افزون بر تندارهای تازنده و ترسناک، با انواع دیگری از تندارها در خواب روشن و پدیده خروج از جسم روبرو هستیم: تندارهای سرگردان و بی هدف، تندارهای اسطوره ای، تندارهای حیوانی و گیاهی، تندارهای ایزدی، تندارهای بیگانه و تندارهای سیمرغی (راهنما).

 

 

کانال تلگرام:

 

https://telegram.me/khaaberoshan

همچنین ببینید

اثر کیکاووس

آیا سطح رانندگی شما بهتر از حد متوسط است؟ آیا از نظر هوشی بالاتر از …

آموزه های خواب روشن

کتاب دیجیتالی آموزه های خواب روشن منتشر شد. این کتاب حاصل پژوهشی چند ساله و …

تاثیر خواب روشن بر بیداری

بر پایه گزارش جامعی که از پژوهش های مختلف علمی درباره خواب روشن در پنجاه …

۵ دیدگاه

 1. چگونه ميتوانم در اموزش ها شركت كنم ؟
  ممنون

 2. دسته ای دیگر از این موجودات هم وجود دارند.
  البته ماهیت یکسانی ندارند.
  موجوداتی که از یک محدوده ی خاص در دنیای رویاها محافظت میکنند.
  هرفردی اسمی برای اونها در نظر گرفته،ولی من نام محافظان آسترال رو برای اونها انتخاب کردم(این نام کاملا شخصی انتخاب شده و از هیچ منبع یا فرد خاصی نشر نشده)
  این موجودات میتوانند آسیب های روحی و فیزیکی ب خواب بیننده وارد کنند.
  آسیب های فیزیکی که به من وارد شد،زیاد گسترده نبود،ولی آسیب های روحی ،تا امروز ک حدودا ۸ ماه از رویارویی من با اونها میگذره هنوز رفع نشدند.
  البته من هدفم ترسوندن علاقمندان نیست،بلکه کمک گرفتن و کسب علم بیشتر در این رابطه ست.
  من ب دنبال بازخور مناسب درباره ی چیزهایی ک گفتم هستم.
  با تشکر

 3. بیشتر در این خصوص صحبت خواهید کرد ؟

 4. آروین زمانیان

  درود فراوان خدمت ادمین محترم وب سایت خواب روشن
  نکته بسیار مهمی که در خصوص بختک غیراختیاری وجود دارد و هیچ کس به این موضوع اشاره نکرده است؛ بحث فعال شدن کامل چشم سوم ( چاکرای آجنا ) در زمان فلج خواب است.

  بنده بیش از ۲۰ سال است که تجربه بختک غیراختیاری را بصورت ۳ بار در هفته تجربه می‌کنم و حدود ۱۲ سال است که از این موهبت الهی، برای تجربه خروج روح از بدن و یا خواب روشن، استفاده می‌کنم. همچنین، در حدود ۴ سال است که توانسته‌ام که بختک اختیاری را نیز، تجربه کنم.

  در تمام مدت این ۲۰ سالی که پدیده بختک و یا فلج خواب را تجربه کردم؛ تجربیات فراوانی کسب کردم و تحقیقات فراوانی را در این خصوص انجام دادم. شاید، از نظر علم تجربی و پزشکی، پدیده فلج خواب، مکانیستم دفاعی بدن است و در این رابطه هیچگونه بحثی نیست و تقریبا تمام دانشمندان، در این خصوص، به توافق رسیده‌اند. اما، موضوع مهمی که وجود دارد و هیچ کسی به آن اشاره نکرده است. موضوع تغییر فرکانس مغزی شخص، در زمان پدیده فلج خواب است. در زمان بختک، به علت اینکه، بدن فرد در حالت خواب قرار دارد؛ فرکانس مغزی شخص، در موج آلفا و یا تتا قرار گرفته است و در این موج، چاکرای آجنا، بصورت کامل، فعال می‌شود و انسان، تصاویری می‌بیند و یا صداهایی را می‌شنود که در حالت بیداری و در موج بتا، امکان دیدن و یا شنیدن آن، مقدر نمی‌باشد.

  دقیقا، در زمان فلج خواب که یک پدیده علمی است؛ یک پدیده متافیزیکی نیز، در حال رخ دادن است. شخص، در این حالت ممکن است که تصاویری ببیند و یا صداهایی بشنود و یا حتی موجوداتی را لمس کند و بالعکس، موجوداتی، او را لمس کنند. نکته قابل توجه اینجاست که بنده در زمان فلج خواب، معمولا نه صدایی می‌شنوم و نه موجودی را می‌بینم. دلیل آن این است که در زمان فلج خواب، موجودی در نزدیکی من وجود ندارد و یا اتفاق ماورایی در حال رخ دادن نیست. البته، بنده سعی می‌کنم در این حالت، چشمان خود را به حالت بسته نگه دارم تا در صورت وجود موجودی در نزدیکی‌ام، قادر به تماشای آن نباشم و توصیه من به افرادی که بختک غیر اختیاری را تجربه می‌کنند این است که فقط سعی کنید در مدت ۱ الی ۳ دقیقه فلج خواب، انگشتان خود را تکان دهید و چشمان خود را به بسته نگه دارید.

  دوستان عزیزم، اگر در این حالت، موجودی را دیدید؛ به هیچ عنوان توهم نیست. بلکه، به علت آنکه برای حددوا ۲ دقیقه شما در موجی غیر از موج هوشیاری قرار گرفته‌اید؛ چاکرای آجنا، به صورت کامل فعال می‌شود و به همین خاطر، ممکن است که تصاویری را مشاهده کنید که بسیار وحشتناک است و با موجودات منفی روبرو شوید که البته، همیشه این موجودات، بد و منفی نیستند و بالعکس، ممکن است که به شخص، برای خروج روح از بدن، کمک کنند. برای من به کرات اتفاق افتاده که موجودی شبیه انسان، به من در برونفکنی و یا تجربه خروج روح از بدن کمک کرده و یا حتی سوالاتی را پاسخ داده. شاید زیاد شنیده‌اید که مثلا بزرگان دینی، دارای چشم برزخی هستند و تصاویری را می‌بینند که دیگران، توانایی مشاهده آن را ندارند. من میخواهم به شما بگویم که چشم سوم برای همه انسان‌ها فعال است. اما، نه به صورت کامل و تنها با تغییر فرکانس می‌توان آن به صورت کامل فعال نمود و اگر، شخصی به شما گفته که چشم سومش فعال است و در حالت هوشیاری تصاویری را می بیند؛ شک نکنید که یا دارد دروغ می‌گوید و یا اینکه، در حالت هوشیاری، نبوده است. زیرا، تنها راه فعال نمودن چشم سوم، فقط تغییر فرکانس است و تا وقتی که شما در حالت فلج قرار نگیرید و یا با تمرین‌های مدیتیشن و غیره…، بختک اختیاری را تجربه نکنید؛ به هیچ عنوان، در موج آلفا و غیره، قرار نخواهید گرفت و درنتیجه، به هیچ عنوان امکان ندارد که چشم سومتان را به صورت کامل فعال نمایید.

  در زمان بختک غیر اختیاری برای مدت ۲ دقیقه، چاکرای آجنا، به صورت کامل فعال می‌شود و البته، در زمان خواب، همیشه بدن فلج می‌شود و چشم اختری در این زمان، فعال می‌شود و دلیل دیدن خواب‌، فقط چشم سوم است. در واقع، برای همه انسان‌ها، در حین خواب عمیق، چشم سوم فعال می‌شود و چشم سوم، پلی می‌شود برای رفتن به عوالم خواب و یا جهان‌های موازی. بنده، در بعضی مواقع و نه همیشه، نوری درخشان، در سیاهی پشت پلک چشمم، ایجاد می‌شود و درون آن کشیده می‌شوم و بعد از حدودا ۷ الی ۸ ثانیه‌ای که حالت پرت شدن را در درون دره و یا سیاه چاله تجربه می‌کنم؛ در یک آن، وارد جهانی دیگر می‌شوم و در همان حالت، جسمم که در حالت خواب قرار دارد را نیز، احساس می‌کنم که البته این حالت برونفکنی، برای من کم اتفاق می‌افتد و به نظر من، بهترین حالت خروج روح از بدن، از طریق کشیده شدن کالبد اختری، در درون نور درخشانی است که داخل چشم سوم، بوجود می‌آید.

  دوستان عزیزم، بنده چرا به خودم اجازه دادم که در حضور اساتید بزرگ سایت خواب روشن، اظهار نظر کنم؟ دلیلش تجربه بسیار زیادی است که در رابطه با این موضوع دارم و بعد از تجارب زیادی که در این خصوص داشتم؛ متوجه شدم؛ تنها تغییر فرکانس مغزی، باعث می‌شود که در زمان بختک، برخی افراد، موجوداتی را مشاهده کنند. البته، مشخص نیست. شاید در زمان مشاهده، چشم فیزیکی شما در حالت بسته است و با چشم اختری، توانایی مشاهده پیرامون خود را دارید. اما، بنده، به عنوان یک شخصی که کمی تجربه در این حوزه دارد؛ به همه عزیزان اعلام می‌کنم که موجوداتی، در پیرامون ما زندگی می‌کنند و البته، این موجودات، به هیچ وجه، توانایی ضربه زدن به جسم فیزیکی و یا اختری انسان را ندارند و تنها کاری که می‌توانند بکنند؛ ارتباط بصری است. زیرا، در فرکانس جهان فیزیکی ما نیستند؛ این موجودات، علاقه شدیدی دارند که با انسان‌ها صحبت کنند و یا آنها را تهدید کنند و یا بترسانند. این موجودات، همیشه در کنار انسان‌ها هستند و در مواقعی غیر از زمان فلج خواب، در حالت ارتباط برقرار کردن هستند. اما، به علت آنکه، در زمان‌های دیگر، امکان ارتباط و یا مشاهده آنها وجود ندارد؛ بنابراین، از حضور آنها، بی خبر هستیم. نکته دیگر اینکه، انسان در حالت بختک، موجودات را در کنار تخت و یا در اتاق محل خواب، مشاهده می کند و این موجودات در حالت رویابینی قرار ندارند. درصورتیکه، برخی از افراد، این موجودات را همان موجودات در حالت رویا می‌دانند که اصلا این طور نیست. این موجودات، در لحظه‌ای مشاهده می‌شوند که شخص، ذهنش بیدار می‌شود؛ اما، بدن در حالت فلج قرار گرفته و ماتسفانه چشم سوم، در حالت هوشیاری فعال می شود و همزمان، تصاویر متافیزیکی بر روی تصاویر فیزیکی پیرامون ما قرار می‌گیرد. البته، به تعبیری دیگر، شاید، دو تصیر روی هم قرار می‌گیرند. منتها، به دلایل زیادی، این نظریه نیز، رد می‌شود؛ چراکه موجودات اختری، حضور ما را در آن حالت تشخیص می‌دهند و به کنار تخت ما می‌آیند و سعی میکنند که به انسان آسیب برسانند و یا حتی به شخص، حمله می‌کنند.

  نکته آخر:
  در ضمن، این موجودات به هیچ وجه، از نژاد اجنه نیستند و اون دوستی که در قسمت نظرات، اعلام کرده که از این موجودات ضربه فیزیکی و روحی خورده؛ به هیچ عنوان چنین چیزی نیست. هیچ موجودی، توانایی ضربه زدن به انسان را نه در بُعد فیزیکی و نه در بُعد متافیزیکی ندارد. البته، شاید به علت ترسیدن‌های متعدد، شخص افسردگی بگیرد و یا از ترس زیاد، خوابش نبرد. اما، این موجودات، تنها کاری که قادرند انجام دهند؛ ترساندن است. بنده هم اکنون ۳۵ سال دارم و با این همه تجربه، دیشب در زمان بختک اختیاری، با موجودی روبرو شدم که آنقدر ترسناک بود که نتوانستم مراحل بعدی را انجام دهم و ترجیح دادم که از این حالت خارج شوم. این موجودات، در ترساندن بسیار حرفه‌ای هستند و امکان ندارد که شخصی در این حالت، موجودی را ببیند و مراحل را به درستی انجام دهد.

  باتشکر

پاسخی بگذارید

error: