خانه / درباره خواب روشن / پیش گویی آینده در خواب روشن
 • بختک اختیاری

  منظور از بختک اختیاری خودآگاهی در موقع فلج خواب است. یعنی ورود عمدی به حالتی که بدن به خواب رفته و قادر به حرکت نیست اما ذهن بیدار و هوشیار است. این حالت تخته پرش یا سرآغازی ست برای خواب روشن.

 • خواب رم چیست

  کسی که خوابیده هر یک ساعت و نیم یک بار حالت منحصر به فردی را تجربه می کند: ضربان قلب، فشار خون و تنفس زیاد می شوند، آلت جنسی هم در مردان و هم در زنان تحریک می شود و چشم ها زیر پلک های بسته شروع به حرکت می کنند. اینها همه نشان گر ورود به خواب رم هستند. خواب رم آخرین مرحله چرخه خواب است.

 • تصاویر هیپناگوژی

  اگر دیدید زن نیمه برهنه ای در خیابان هندسه قدم می زند و از زاویه چهل وپنج درجه ی مثلث قائمه شراب فیثاغورث می نوشد تعجب نکنید. ذهن شما تلاش می کند در حالی که چرت می زنید برای موضوعی که شما را به خود مشغول کرده راه حلی منطقی بیابد.

 • بیدار پنداری

  می گویند در بحبوحه جنگ های صلیبی سهروردی فیلسوف بزرگ خسروانی و صلاح الدین ایوبی خلیفه قدرتمند مسلمانان با یکدیگر ملاقات کردند. صلاح الدین از شیخ اشراق درخواست کرد که چیزی از دانش سیمیا به او نشان دهد. زیرا شنیده بود که سهروردی استاد سیمیا است. سیمیا یا افسون گری تقریبا همان چیزی ست که امروزه با عنوان هیپنوتیزم یا خواب مصنوعی می شناسیم.

 • نگاه دانشمندان به خواب روشن

  با اینکه فروید از دانشمندان هم عصر خود درباره خواب آگاهانه شنیده بود اما نه خودش توانست آن را تجربه کند و نه رو در رو با کسی که آن را تجربه کرده باشد وارد گفتگو شد. به همین خاطر سعی کرد خواب آگاهانه را در چارچوب تئوری خودش توضیح دهد. اما مشخصا موفق نشد پارادوکس آگاهی در خواب و ضمیر ناخودآگاه را با هم جمع کند.

 • پیش گویی آینده در خواب روشن

  آیا می توان در خواب روشن به پیشواز آینده رفت و آینده را دید؟

پیش گویی آینده در خواب روشن

آیا می توان در خواب روشن به پیشواز آینده رفت و آینده را دید؟

امکان پیش بینی علمی وقایع طبیعی که ممکن است در آینده رخ دهند وجود دارد. مثلا هواشناس ها با شناسایی جهت حرکت توده های ابر، بادهای مختلف، رطوبت و درجه هوا و ده ها فاکتور دیگر پیش بینی می کنند که در بیست و چهار ساعت آینده هوا در منطقه جغرافیایی مشخصی چگونه خواهد بود. اما این فقط پیش بینی ست و با پیش گویی فرق دارد. پیش بینی علمی بر اساس داده های گوناگون اطلاعاتی انجام می گیرد و کسی که این پیش بینی را انجام می دهد همواره احتمال محقق نشدن آن را در نظر می گیرد و پیش بینی خود را با واژه هایی مثل احتمالا، شاید، ممکن است، اگر… پس… ، و واژه ها و اصطلاحات مشابه بیان می کند.

khaab43
روان شناس ها هم می توانند با دقت در گذشته یک فرد، محیطی که وی در آن زندگی کرده یا می کند و اخلاق و ویژگی های آن فرد آینده او را پیش بینی کنند و مسیری را که او احتمالا در آینده طی خواهد کرد نشان دهند. اما این پیش بینی علاوه بر اینکه خیلی کلی ست، همیشه هم درست از آب در نمی آید و همواره با فاکتورهای در نظر گرفته نشده ای به هم می ریزد. بنابراین مطلق و غیر قابل تغییر نیست.
اما در مورد پیش گویی چطور؟

آیا کسی که در خواب روشن مهارت دارد می تواند آینده را پیش گویی کند؟

آینده انسان و وقایعی که برای او اتفاق خواهند افتاد یک احتمال از میلیون ها احتمال است. هر رخداد کوچک که شما آن را به هیچ می گیرید مثل وزیدن نسیمی ملایم یا افتادن ریگی در کفش ممکن است منجر به وقایعی زنجیروار شده و مسیر زندگی را به طور کامل تغییر دهند. برای پی بردن به آینده باید بر همه نیروهایی که در گذشته و در این لحظه شما را تحت تاثیر قرار داده و می دهند و نیز همه نیروهای طبیعی که در گذشته و در این لحظه بر شما و محیط اطراف شما اثر گذاشته و می گذارند آگاهی داشته باشید و در ضمن طریقه حل معادلات چند صد مجهولی را هم بدانید. تجزیه و تحلیل چنین حجم عظیمی از اطلاعات ممکن است شما را قادر سازد تا احتمالا یک ثانیه آینده را پیش بینی کنید.
khaab42   آینده در دنیای اختری هم یک احتمال از میلیون ها احتمال است. و همه آنچه که در رابطه با پیش گویی در دنیای بیداری گفته شد در آنجا هم صدق می کند.
احتمال اینکه این دو بر هم منطبق شوند یعنی وقایعی که در خواب روشن دیده می شوند بعدا در بیداری اتفاق بیفتند، بسیار کم است. چیزی در حد حدس زدن.
اشراف دقیق بر آینده تقریبا غیر ممکن است.
اما چرا بعضی از فال گیرها و رمال های حرفه ای پیش گویی شان به واقعیت می پیوندد یا آنچه را که درباره شما می گویند منطبق بر واقعیت است؟

علتش این است که شما از میان گفته های آقا یا خانم فال گیر فقط آن حرف هایی را می شنوید که می خواهید بشنوید. نود در صد آنچه که فال گیرها می گویند مبهم، دو پهلو و قابل تفسیر است. ده درصد اظهاراتشان روشن و دقیق است. این ده درصد حرف های دقیق یا درباه شما صدق می کنند یا نمی کنند. اگر صدق کنند شما را شگفت زده و هیجان زده می کنند. اگر صدق نکنند، ذهن شما آنها را نادیده گرفته و به تفسیر آن نود درصد دیگر می پردازد. تفسیر شما هم به گونه ای ست که “منِ” شما را راضی کند و شما را شگفت زده و هیجان زده نماید.
آنها که استخاره می کنند چطور؟

چرا بعضی افراد مومن و معتقد، استخاره می کنند یا اجازه می دهند برایشان استخاره کنند و تصمیمات مهم را با توجه به نتیجه این استخاره ها می گیرند؟ پاسخ روشن است: کسی که استخاره می کند، دو دل است و درباره موضوع مورد استخاره قادر به تصمیم گیری نیست. نتیجه استخاره هر چه که باشد پایانی است بر دودلی. اما لزوما و حتما درست نیست بلکه حکم شیر یا خط دارد. با این تفاوت که ذهن فرد مومن به شیر یا خط اطمینان ندارد اما به استخاره اطمینان دارد.
فال گیرها رمال ها و استخاره کننده ها جادوگران سیاه هستند. هیچ قدرتی برای پیش گویی آینده ندارند. از توانایی شما بر علیه خودتان و از ضعف شما به نفع خودشان استفاده می کنند. هدف آنها مشخصا دو چیز است: خالی کردن جیب شما و نفوذ بر شما.

آینده، پیش گویی ناپذیر، راز آمیز و مه آلود است. به جای پیش گویی آن، برنامه ریزی اش کنیم.

همچنین ببینید

اثر کیکاووس

آیا سطح رانندگی شما بهتر از حد متوسط است؟ آیا از نظر هوشی بالاتر از …

آموزه های خواب روشن

کتاب دیجیتالی آموزه های خواب روشن منتشر شد. این کتاب حاصل پژوهشی چند ساله و …

تاثیر خواب روشن بر بیداری

بر پایه گزارش جامعی که از پژوهش های مختلف علمی درباره خواب روشن در پنجاه …

error: